Sezam černý: Pěstování, využití a recepty

Co je to sezam černý?

Co je to sezam černý? Sezam černý je rostlina, která je široce používána k výrobě oleje a dalších potravinářských výrobků. Jde o semenáč, který produkuje malé, křehké semena, která jsou obvykle hnědé nebo černé barvy a mají výraznou chuť. Tyto semena jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, což z nich činí zdravou volbu pro vaši stravu.

Sezam černý se vyskytuje hlavně v Asii a Africe, ale dnes se pěstuje po celém světě. Vzhledem k jeho rozmanitosti a výživovým výhodám je často používán v asijské kuchyni pro přípravu různých jídel. Kromě toho se sezam černý používá také jako náhrada sóji pro vegany a vegetariány.

Protože sezam černý je bohatý na minerály, včetně hořčíku, fosforu a manganu, může pomoci tělu navýšit hladinu těchto klíčových látek. Navíc může pomoci snížit hladinu cholesterolu, podporovat zdraví kostí a snižovat riziko srdečních chorob. Využití sezamu černého je tedy výhodné nejen z chutnového hlediska, ale také z hlediska zdraví.

Pěstování sezamu černého

Pěstování sezamu černého má dlouhou historii v mnoha zemích světa, které produkují tento olejný plod. Sezamová semena hrají důležitou roli v mnoha kuchyních po celém světě a jsou také kvalitním zdrojem potravy se mnoha zdravotními výhodami. V kultuře středomoří a Asie můžete vidět sezamové semeno používat na dezerty, pečivo, omáčky, saláty a další pokrmy.

Sezamové semeno se pěstuje v různých typech půd a podnebí, proto je to snadná rostlina k pěstování. Černý sezam je obecně vhodný pro teplé, slunné oblasti se suchem v období vegetace, ale dá se pěstovat i v mírnějších klimatických podmínkách. V období mladé dospělosti rostlina vyžaduje dostatečnou zálivku, ale později během zrání semen je potřeba ji omezit.

Sezamová semena jsou sklízena při zralostí, což znamená, že zralé a suché lusky jsou ručně nebo strojově sesbírány a poté oprašovány. Po oprašování jsou lusky otevřeny a semena jsou sušena pod sluncem nebo kouřem. Poté jsou semena balena a skladována v suchém a temném místě, abychom zabránili oxidaci a znehodnocení oleje uvnitř semen.

Využití sezamu černého v kuchyni

Sezam černý, neboli sezamová semínka, se staly oblíbenou surovinou v kuchyni po celém světě, a to také z dobrého důvodu. To, co kdysi bývalo pouze kořením v asijských pokrmech, se nyní stalo součástí různých kuchyní po celém světě. Sezamová semínka mohou být použita jako přísada pro vynikající omáčky, kořenící směsi, sladké a slané dezerty nebo jako součást různých pokrmů.

Zvláštní chuť a vysoká nutriční hodnota dává černému sezamu speciální místo v kuchyni. Tento kultiv a jeho produkty se používají k přípravě sushi, miso polévky, tempury a mnoha dalších japonských jídel. Černé sezamové semínka jsou také oblíbené při pečení kvůli své barvě a výrazné chuti. Semínka se také mohou použít jako ingredience do salátů, těstovin, rizota a mnoha dalších pokrmů.

Kromě toho, že jsou černá sezamová semínka vynikajícím zdrojem proteinů, vlákniny a zdravých tuků, jsou také plné vitamínů a minerálů. Semínka jsou bohatým zdrojem vápníku, železa, zinku, fosforu a mnoha dalších důležitých látek. Proto je vždy dobré zahrnout černá sezamové semínka do jídelníčku a dát tak svému zdraví obrovskou šanci.

Zdravotní benefity sezamu černého

Sezam černý je považován za superpotravinu, a to zejména díky svým mnoha zdravotním benefitům. Patří mezi nejbohatší zdroje minerálů a vitamínů. Jeho jedinečná kombinace nutričních látek podporuje zdraví srdce, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a má protirakovinné účinky.

Jedním z nejvýznamnějších zdravotních benefitů sezamu černého je jeho schopnost chránit srdce. Obsahuje vysoké množství antioxidantů, které pomáhají regulovat hladinu krevního tlaku a snižovat riziko srdečních onemocnění a mozkových mrtvic. Také obsahuje množství hořčíku a vápníku, což je pro zdravou funkci srdce a kostí naprosto klíčové.

Sezam černý je také bohatým zdrojem vlákniny, která pomáhá udržovat zdravé trávení a prevenci chronických onemocnění. Jeho klíčovou složkou jsou lignany, což jsou rostlinné látky s protirakovinnými účinky. Studie ukazují, že konzumace sezamu černého může pomoci snížit riziko některých typů rakoviny, jako je prsu, střeva a plic.

Sezam černý v kosmetice

Sezam černý je rostlina původem z Afriky, která se nyní používá v kosmetickém průmyslu jako přírodní ingredience. Obsahuje mnoho nutričních látek, které jsou prospěšné pro pleť, jako jsou vitaminy E, A a B, minerály a proteiny. Proto se stává stále oblíbenějším ingrediencí v kosmetických produktech.

Jedním z hlavních benefitem sezamu černého v kosmetice je jeho schopnost vyživovat a hydratovat pokožku. Díky svému vysokému obsahu vitamínu E funguje sezam černý jako antioxidant, což zlepšuje kvalitu pokožky a pomáhá bojovat proti stárnutí. Pro ty, kdo mají suchou a citlivou pleť, může být sezamový olej výbornou volbou pro hydrataci a zklidnění.

Dalším důležitým benefitem sezamu černého v kosmetice je jeho antibakteriální a protizánětlivý efekt na pokožku. To znamená, že produkty s obsahem sezamového oleje mohou pomoci při boji proti akné nebo jiným kožním problémům. Díky své rychlé absorpci je také velmi oblíbeným ingrediencí v lehkých a rychle se vstřebávajících krémech.

Recepty s sezamem černým

Sezam černý je zdravou a chutnou přísadou, kterou snadno můžeme zařadit do naší kuchyně. V této sekci se zaměříme na recepty, ve kterých hraje sezam černý hlavní roli. Když začnete vařit s tímto semínkem, možnosti jsou nekonečné.

Jedním z oblíbených receptů s sezamem černým je tahini. Tahini je tahini pasta vyrobená ze sezamových semen, které jsou oloupané a pražené, a slouží jako základ pro řadu dalších jídel a omáček. Dalším lahodným receptem s sezamem černým je výborný arabský chléb, který se tradičně podává s tahini pastou.

Pokud jste fanouškem asijské kuchyně, pak si určitě nenechte ujít recept na sezamové nudle. Ty jsou vyrobeny z rýžové mouky a sezamové pasty, a mohou být servírovány jako hlavní jídlo nebo jako příloha k vašemu oblíbenému asijskému jídlu. S takovým množstvím zdraví a chuti, které sezam černý nabízí, stojí za to, vyzkoušet tyto recepty a mnoho dalších.

časté otázky

What are some questions you probably ask about.

Q.
A.
Jak chutná sezam černý?
Sezam černý má jemnou oříškovou chuť.
Q.
A.
Je sezam černý stejný jak bílý?
Sezam černý je trochu jiný než bílý sezam. Má intenzivnější chuť a tóny ořechů.
Q.
A.
Jde sezam černý použít k pečení?
Ano, sezam černý lze použít při vaření a pečení, jako je například k obalení ryb nebo ke zjemnění salátů a omáček.
Q.
A.
Jakým způsobem mohu použít sezam černý v mém jídelníčku?
Sezam černý lze přidat do cereálií, muffinů, smoothie, nebo jako přílohu k masu a zelenině.
Q.
A.
Jaké jsou zdravotní benefity sezamu černého?
Sezam černý je bohatý na vlákninu, hořčík, mangan, fosfor a zinek. Pomáhá s trávením, snižování cholesterolu v krvi a posiluje kosti.
Q.
A.
Je sezam černý vhodný pro vegany?
Ano, sezam černý je skvělý pro vegany, jelikož má vysoký obsah bílkovin a je skvělým zdrojem železa.